סיוד גגות

חברת אדל איטום גגות מתמחה באיטום גגות בצורות שונות, אחת ההתמחויות הנוספות של החברה היא סיוד גגות והלבנת גגות של מבנים שונים. החשיבות של סיוד או הלבנת גגות היא עצומה, היות והטמפרטורה על גג שאינו מולבן עלולה לעלות ל - 30 מעלות יותר מאשר הטמפרטורה של האוויר. כלומר בימי הקיץ כאשר הטמפרטורות מטפסות ל - 35 מעלות צלזיוס, הטמפרטורה על הגג תהיה כ - 75 מעלות צלזיוס! סיוד גגות או הלבנה בצורה אחרת, מסייעת להוריד משמעותית את הטמפרטורה שעל משטח הגג ובכך מפחיתה כמובן את מידת החום שחודרת דרך התקרה לתוך הדירה שלכם. במידה והגג שלכם יצוק מבטון, תופעת החום החודר לדירה תהיה אף יותר משמעותית, היות והבטון יפלוט את כל החום שהוא ספג לאורך היום, גם במשך הלילה.

כל מה שרציתם לדעת לגבי סיוד גגות
 
סיוד גגות או הלבנתם בכל דרך אחרת, באמצעות אנשי מקצוע מיומנים כגון חברת אדל איטום גגות, יכולה להפחית משמעותית את הטמפרטורה בחלל המגורים שלכם. גג צבוע בצבע לבן חדש ובוהק, יכול להוריד את הטמפרטורה שעל משטח הגג כך שתהיה רק 10 מעלות יותר מטמפרטורת האוויר. כלומר הבדל משמעותי של 30 מעלות צלזיוס, הבדל זה יורגש היטב בימי הקיץ החמים. בעבר נהגו להשתמש בסיד לצורך הלבנת גגות מזופתים, ומכאן הביטוי סיוד גגות. היום פותחו לא מעט חומרים מלבינים אחרים, הרבה יותר עמידים ואיכותיים מאשר הסיד הקלאסי. החומרים החדשים הינם חומרים אקריליים המתאימים להלבנת גגות, אשר נאטמו על ידי יריעות ביטומניות וחומרי איטום נוספים. חומרים אקריליים נאחזים טוב יותר בשכבת האיטום ואינם נשטפים עם מי הגשם, לעומת הסיד. כלומר, תוחלת החיים שלהם הרבה יותר גבוהה כך שלטווח הארוך מדובר בהשקעה מוצלחת. הסיד משמש עד היום להלבנה של גגות מזופתים רבים, אך בשל כושר עמידותו הנמוך הוא נשטף עם מי הגשמים ולכן יש צורך לסייד מחדש את הגג בכל קיץ.
 
מה הם השימושים העיקריים של סיוד גגות?
 
חברת אדל איטום גגות תוכל לבצע עבורכם סיוד או הלבנה איכותית של גג ביתכם. במחיר הוגן ובמקצועיות חסרת פשרות, תוכלו להרוויח את שני היתרונות העיקריים של סיוד הגג. ההלבנה מאפשרת קודם כל בידוד תרמי לגג, הצבע הלבן מחזיר את קרני השמש ובכך מפחית משמעותית את הטמפרטורה על משטח הגג. טמפרטורה נמוכה יותר על משטח הגג, משמעותה מידת חום נמוכה יותר בחלל המגורים שלכם. מסיבה זו מומלץ להלבין ולסייד כל גג, ללא קשר לשיטת האיטום שלו. סיבה נוספת לסיוד הגג היא הגנה על שכבת האיטום מפני קרני השמש האכזריות. כאשר מדובר בגג מזופת, סיוד הוא פעולה חיונית שאין לוותר עליה. ללא הסיוד הזפת תתחמם ותהפוך לצמיגית, היא עלולה לנזול לכיוון המרזב (בשל שיפוע הגג) ולחסום את מעבר המים. דבר שעם הזמן יגרום לנזילות ורטיבות.