זיפות

זיפות גגות היא השיטה המוכרת והנפוצה ביותר לאיטום גגות. חברת אדל איטום גגות הינה חברה מקצועית ומוכרת בתחום, חברה זו מתמחה בשיטות שונות לאיטום גגות, בינהן זיפות, הנחת יריעות בטומניות וכדומה. הזפת זכתה לשם רע בשנים האחרונות, טענו שיש לה ריח רע, שהיא מלכלכת ואף מסוכנת לבריאות. אך בשנים עברו הזפת, שמופקת מנפט, שימשה ללא מעט שימושים שונים כגון איטום גגות, סלילת כבישת, כיסוי רעפים ועוד. זיפות גגות נחשבת עדיין לשיטת איטום גגות נפוצה ונוחה, בשל מחירה הנמוך יחסית. בנוסף נורא קל לאטום איתה את הגג, הפעולה אינה דורשת תחכום מסוים, רק למרוח את הזפת על הגג ולתת לה להתייבש. לכן אין זה פלא כי בעלי בתים רבים, עדיין בוחרים בשיטה זאת לאטום את הגג לפני תקופת הגשמים.

כל מה שרציתם לדעת לגבי זיפות גגות

זיפות גגות היא פעולה שיש לחזור עליה אחת לכמה שנים. חברת אדל איטום גגות, שמתמחה בין השאר באיטום באמצעות זפת, ישמחו לסייע ולייעץ לכם בתחום. חשוב לבצע את הזיפות לפני הגשם הראשון, כלומר בסוף הקיץ. בעיקרון יש לזפת את הגג אחת לכמה שנים, אבל אם אתם שמים לב שבקיץ חם מידי או בחורף קר מידי בדירה שלכם, סימן שהאיטום לא נעשה כהלכה ויש לחזור על הפעולה בשנית. כמובן שבמקרה של נזילות וכתמי רטיבות, יש לחזור ולאטום את המקומות הבעייתיים אחרי שכל העסק התייבש. חשוב כמובן לבחור לעבוד עם זפת תקנית, לעומת חומרים אחרים שנמכרים בשוק. רק זפת תקנית תוכל לאטום עבורכם את הגג בצורה היעילה והאיכותית ביותר, לכן אל תתפתו לקנות חומר דומה וזול יותר, שעלול לעלות לכם ביוקר בהמשך הדרך. השלב הראשון של זיפות גגות מתחיל בניקיון יסודי של הגג מכל לכלוך, אבק וחצץ אפשרי. אם יישאר אבק על הגג, הוא ייצמד לזפת ויגרום לסדקים באיטום. דבר שכמובן יוריד מאיכות האטימה יאפשר למי הגשמים לחלחל פנימה. השלב הבא הוא למרוח את הגג בחומר בטומני שיאפשר לזפת להיאחז טוב יותר בגג ובכך איכות האטימה תעלה. לאחר 24 שעות של המתנה בהם החומר הבטומני אמור להתייבש, יש להתחיל במלאכת איטום הסדקים והחורים. חשוב לאטום אותם היטב כדי לאפשר איטום יעיל יותר לאורך זמן. אל תשכחו לאטום גם את האזורים שבהם הגג פוגש את הקיר, אזורים אלו חייבים להיות אטומים וחלקים.
לסיכום, זיפות גגות חייב להיעשות בצורה נכונה ומקצועית על ידי צוות מקצועי, כגון חברת אדל איטום גגות. חברה זו תדע לבצע עבורכם את הזיפות האיכותי והיעיל ביותר, שיחזיק מעמד לאורך זמן. אל תתפנו לשכור לעבודה חובבנים שיבצעו עבודה לא מושקעת ולא ישימו לב לפרטים הקטנים. הניסיון לחסוך בכסף בטווח הקצר רק יעלה לכם ביוקר בטווח הרחוק יותר.