איטום מבנים

חברת אדל איטום גגות מתמחה בתחומי עבודה שונים, בינהם איטום מבנים. תחום האיטום גדל והתפתח בשנים האחרונות וכל קבלן התחיל להתמחות בתחומים שונים, בהתאם לחומר האיטום ולצורת העבודה. לכן כאשר אתם מחפשים חברה או קבלן לצורך איטום מבנה, חשוב לדעת במה אותה חברה מתמחה. אם תכירו מראש את אופציות האיטום השונות, תדעו מה אתם צריכים ומה הכיוון שלכם. בעבר חומר האיטום הנפוץ ביותר היה זפת, השתמשו בה לצורך איטום גגות והיא נמצאת בשימוש רחב גם בימינו אנו. איטום מבנים באמצעות זפת היא דרך מקובלת, היות והזפת משמשת גם לאיטום קירות של מרתפים, חניונים, חדרי רחצה וכדומה.

נקודות שחשוב לדעת לגבי איטום מבנים
 
חברת אדל איטום גגות מתמחה בשיטות שונות לצורך איטום מבנים. בעבר, כאמור, זפת היה חומר האיטום העיקרי, הוא שימש לאיטום רוב חלקי המבנה וגרם לכך שקבלני זפת שלטו למעשה בתחום האיטום. בעשורים האחרונים הופיעו בשוק הרבה חומרי איטום חדשים ששברו את שוק הזפת, ואפשרו לקבלנים אחרים לפרוח בתחום. איטום מבנים הפך לשוק תחרותי שנחלק בעיקר לשני תחומים עיקריים. מצד אחד נמצאים הקבלנים שמתמחים באיטום באמצעות זפת ויריעות ביטומניות. בצד שני נמצאים קבלנים שמשתמשים לצורך איטום בחומרים חדשים, כגון חומרים אקריליים שידועים בתכונת היאחזות חזקה. מעטות החברות שמתמחות בסוגים שונים של איטום, דוגמא לכך היא חברת אדל איטום גגות שמתאימה את סוג האיטום לצרכים ולתקציב שלכם. החברה מתמחה בכל סוגי האיטום, ותוכל לספק לכם עבודה איכותית ומקצועית שתחזיק מעמד לאורך זמן.
 
מה הם היתרונות והחסרונות של כל שיטת איטום?
 
איטום מבנים, כאמור, יכול להתבצע במספר דרכים, כאשר לכל דרך היתרונות והחסרונות שלה. איטום בזפת למשל נחשב לנפוץ וזול יחסית, אך מדובר בעבודה סיזיפית וקשה פיזית לביצוע. שימוש בזפת כרוך לא פעם בהרבה לכלוך ובריח קשה שגורם ללא מעט מטרד לשכנים. לפני זיפות הגג יש להקפיד על ניקיון יסודי של כל השטח, במטרה להפטר מכל לכלוך או אבק שעלולים לסדוק את הזפת. בנוסף, שימוש בזפת מצריך בסוף לבצע סיוד של הגג במטרה להגן על הזפת מפני קרני השמש. שימוש ביריעות ביטומניות לעומת זאת, נחשב לאחת האופציות היותר נוחות ועמידות לצורכי איטום. היריעות עצמן עשויות מחומר עמיד שאינו נקרע בקלות ויכול להחזיק מעמד לאורך 7 - 10 שנים. חשוב כמובן להניח את היריעות בצורה נכונה ומקצועית, היות והתקנה לא טובה תפגום ביעילות האיטום. שימוש ביריעות ביטומניות יקר יוקר משימוש בזפת, אך התוצאה עמידה יותר ואין צורך בחידוש ותיקון כל שנה. איטום שנעשה באמצעות חומרים חדישים יותר כגון חומרים אקריליים, חומרים צימנטיים וכדומה, הוא איטום שיותר נוח למשתמש. ניתן לאטום באמצעות חומרים אלו מקלטים, מרתפים, בריכות ועוד, בצורה קלה וללא תופעות לוואי מיוחדות.