איטום מרפסות

איטום מרפסות חייב להיעשות בצורה מקצועית ואיכותית בלבד, חברת אדל איטום גגות הינה חברה ידועה ומיומנת שעוסקת בתחום. כאשר מדברים על איטום של מרפסות יש שני פרמטרים שיש לקחת בחשבון. הפרמטר הראשון הוא האם מדובר במרפסת חיצונית שמי הגשמים יכולים לחדור אליה, ומשם לחלחל לדירת השכנים שממוקמת מתחתיה. הפרמטר השני הוא רמת האיטום של המרפסת שנעשה בזמן בנייתה, ככל שהשקיעו יותר בנושא האיטום בזמן הבנייה כך העמידות שלה תהיה גבוהה יותר. איטום מרפסות הוא נושא מורכב, שיש לבצע אותו כהלכה על מנת שהאיטום יהיה עמיד ויחזיק מעמד לאורך זמן.

כל מה שרציתם לדעת לגבי איטום מרפסות ולא ידעתם את מי לשאול
 
חברת אדל איטום גגות, מתמחה בין היתר בתחום איטום מרפסות, והיא תשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום. חשוב לבצע את האיטום כהלכה היות ומדובר באזור בעייתי שחשוף לבעיות רבות. במידה ויש דירה מתחת למרפסת, הדיירים עלולים לסבול מכתמי רטיבות ואף נזילות חוזרות ונשנות. לכן חשוב לבצע את העבודה כהלכה, כדי לשמור על יחסי שכנות נעימים ולהימנע מבעיות מיותרות. במידה ומדובר במרפסת סגורה, לא אמורה להיות בעיה היות ואין מי גשמים שזורמים על הרצפה ועלולים לחלחל למטה לתקרת השכנים. גם כאשר מדובר במרפסת בקומת קרקע אין בעיה, היות ואין שכנים למטה ואיטום לא מושלם לא מפריע שם לאף אחד. הסיבה העיקרית לאיטום לא תקין היא בניה לא מוקפדת ולא איכותית, לבעיה זו אין פתרון מלבד ריצוף מחדש של המרפסת. פתרונות זמניים יכולים לעזור לטווח הקצר, אבל עדיין הבעיה תמשיך להופיע. בדרך כלל הבעיה מתחילה מרצפת המרפסת, שבנויה בשיפוע לא נכון. כתוצאה מכך המים לא זורמים לכיוון המרזב כמו שצריך, אלא נאגרים על הרצפה ולאט - לאט מחלחלים למטה. לפעמים המרזב אינו תקין או אינו מותקן כהלכה, כתוצאה מכך המים לא יכולים להתנקז כראוי והם נאספים על הרצפה. ניתן לסייע למצבים כאלו באמצעות תיקונים מקומיים כגון תיקון סדקים, תיקון האזורים סביב המרזבים - אך במידה ומדובר בבעיה מבנית הדבר לא יפתור את הבעיה.
 
כללים חשובים לצורך איטום מרפסות מוצלח
 
ראשית כל חייבים לוודא כי השיפוע של הרצפה הוא מדויק ומכוון לכיוון המרזבים. הדבר השני שיש להקפיד עליו הוא מרזבים איכותיים שמותקנים כהלכה על ידי בעלי מקצוע. יש לוודא כי פתחי המרזבים נקיים ואינם סתומים בלכלוך ועלים שמגיעים מבחוץ. האיטום עצמו צריך להיעשות באמצעות שתי שכבות של יריעות ביטומניות שמונחות בחפיפה אחת על השנייה. יש לשים לב כי גם אזור החיבור של הקיר לרצפה והחיבור למרזבים מכוסים היטב. איטום מרפסות חייב להיעשות בידי בעלי מקצוע מיומנים ומנוסים בלבד. היות ומדובר באזור בעייתי ומורכב, חשוב לא להתפשר ולקחת את הצוות המקצועי ביותר. חברת אדל איטום גגות נחשבת לחברה מקצועית ומנוסה, שתשמח לסייע לכם.